İngiltere’de Nato karşıtı eylemler

0
Paylaş...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on LinkedIn0Share on Tumblr0

imageOrtadoğu başta olmak üzere dünyayı kan gölüne çeviren emperyalistler ve işbirlikçileri Nato toplantısı için İngiltere’de yüksek güvenlik altında toplantılara başladılar.
Galler bölgesinin bakenti olan Cardiff ve buraya bağlı olan Newport şehrini binlerce polisle işgal ederek yapılan toplantılara karşı protestolar düzenleniyor.
3-4 ve 5 eylül günleri sürecek olan toplantılar savaş karşıtları ve devrimciler tarafından protesto ediliyor.
4 eylül perşembe günü Newport merkezden toplantıların olacağı otelin önüne kadar bir yürüyüş organize edildi. Saat 12’de başlayan yürüyüş boytunca sloganla ve pankartlartlarla NATO ve yarattığı vahşetler protesto edildi.
Otele 10 dakikalık bir mesafede demirden kurulan barikatlarla kitlenin önü kesildi. Buradan seçilen 12 kişilik bir heyet otelin önüne götürülerdü. Heyet dönüşte yapılan proestoyu kitleye anlattılar.
Britanya Alevi Fedrasyonu ve Partizan’da protesto yürüyüşüne katıldı. Britanya Alevi Feerasyonu kendi bayrakları ve dövizleriyle yürüyüşe katılırkeni, Partizanda Emperyalist Savaşlara,katliamlara ve saldırganlığa karşı pankartla yürüyüşe katıldı
Cardıff Kalesının önünde protesto
Aynı günün akşamı saat 7’de bu defa Cardiff meerkezde bulunan kalenin önüne bir protesto yapıldı Emperylist liderler ve işbirlikçilerinin programında kaleyi gezmek ve geçiş güzargahı olduğu için burada eylem yapıldı. Buradaki eylemede Partşzan’da katıldı.

Burada yapılan protestolarda anarşist gruplardan gözaltına alınanlar oldu.

 

Comments are closed.