Londra’da Ankara Katliamı Protestoları devam ediyor

0
Paylaş...Share on Facebook0Tweet about this on TwitterShare on Google+1Pin on Pinterest0Email this to someoneShare on LinkedIn0Share on Tumblr0

10 Ekim günü Ankara’da gerçekleştirilen barış mitingine yapılan katliama karşı İngiltere’nin başkenti Londra’da protestolar devam ediyor.

Büyükelçilik önünde yapılan eylem
Büyükelçilik önünde yapılan eylem

Britanya Demokratik Güç Birliğinin çağrısıyla 15 Ekim günü TC Büyükelçiliği önünde, 16 Ekim günü ise İngiltere parlamentosu önünde eylemler gerçekleştirildi.
Büyükelçilik önünde yapılan eylemde “Katil Erdoğan”, “Her yer Ankara, her yer direniş” sloganları atıldı. DGB adına yapılan açıklamada da Erdoğan ve devletin rolü teşhir edildi. Eylemin sonunda ise üzerinde “kınıyoruz” yazan siyah çelenk elçilik kapısına bırakıldı.

Büyükelçilik önünde yapılan eylem
Büyükelçilik önünde yapılan eylem
İngiltere parlamentosu önünde yapılan eylemde ise katliamda yaşamını yitirenlerin isimlerinin yazılı olduğu dövizler ve mumlarla katliam lanetlendi. Sessiz bir şekilde yapılan eylem saygı duruşuyla bitirildi.
Londra'da Ankara Katliamı Protestoları devam ediyor 5 Londra'da Ankara Katliamı Protestoları devam ediyor 2 Londra'da Ankara Katliamı Protestoları devam ediyor 3

Comments are closed.